CODZIENNIE TANIE KSIĄŻKI #1

Codziennie Tanie Książki to seria postów, które pojawiać się będą codziennie o 20:00. Informował w nich Was będę o powieściach, które mają dobre opinie (na Lubimy Czytać) i są w niskich cenach.

EMPIK (opisy i zdjęcia pochodzą z ich strony):

swiatla-wrzesnia-b-iext41794541
Kliknij w zdjęcie, aby przenieść się na stronę 🙂

OPIS: Jest rok 1936, Simone Sauvelle po śmierci męża zostaje praktycznie bez środków do życia. Dzięki pomocy sąsiada udaje jej się dostać pracę jako ochmistrzyni normandzkiej rezydencji Lazarusa Janna, wynalazcy i właściciela fabryki zabawek. Pani Sauvelle wraz z dziećmi: 14-letnią Irene i młodszym Dorianem wyjeżdża do Normandii. Podczas pierwszej wizyty u gospodarza rodzina Sauvelle zostaje oprowadzone po części domu pełnego przedziwnych mechanicznych zabawek. Dowiaduje się również o dziwnej chorobie żony Lazarusa. Po pewnym czasie Irene zaprzyjaźnia się z Hannah, kucharką wynalazcy, dzięki której poznaje Ismaela. Kiedy Hannah zostaje odnaleziona martwa, Irene i Ismael postanawiają zgłębić tajemnicę jej śmierci. Aby tego dokonać, będą musieli rozwiązać szereg zagadek związanych z Lazarusem i jego żoną.

OCENA NA LC: 7,13/10

CENA: 8,49 zł

pachnidlo-historia-pewnego-mordercy-b-iext35869537
Kliknij w zdjęcie, aby przenieść się na stronę.

OPIS: XVIII-wieczny Paryż, światowe centrum mody i elegancji, jest miejscem, gdzie żyje bohater tej niezwykłej opowieści – osobliwy karzeł obdarzony niepospolicie wrażliwym zmysłem powonienia. Jan Baptysta Grenouille tworzy eliksiry do produkcji perfum, które są powszechnie uznawane za niedoścignione w swej wyszukanej wytworności. Jednak żadne go nie satysfakcjonują, geniusz zapachów marzy bowiem o wydestylowaniu wonności nad wonnościami z dziewiczego ciała kobiecego. Ta myśl każe mu szukać dziewczyny o idealnym zapachu…

OCENA NA LC: 7,14/10 (osobiście polecam!)

CENA: 8,99 zł

lesio-b-iext43258541
Kliknij w zdjęcie, aby przenieść się na stronę 🙂

OPIS: Lesio to jedna z najdowcipniejszych i najczęściej wznawianych sensacyjno-humorystycznych powieści Joanny Chmielewskiej. Autorka mistrzowsko nakreśliła realia życia w Polsce początku lat 70. I stworzyła postać prześmiesznego tytułowego bohatera – architekta pracującego w biurze projektów, który wplątuje się w serię niezwykłych, zabawnych przygód.

OCENA NA LC: 7,29/10

CENA: 8,49 zł

BONITO (opisy I ZDJĘCIA pochodzą z ich strony):

063-podania-legendy-i-basnie
Kliknij w zdjęcie, aby przenieść się na stronę 🙂

OPIS: Wydanie Podań, legend i baśni polskich kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika – „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach. Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone, ułatwiające szybkie przygotowanie się przed lekcją. Opracowanie zawiera plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz szerokie charakterystyki bohaterów.

OCENA NA LC: 7,25/10

CENA: 6 zł

ccb8c21e6e53d4180594c984286e955a
Kliknij w zdjęcie, aby przenieść się na stronę 🙂

OPIS: Opowieść wigilijna w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na kredowym papierze, bardzo trwała i estetyczna.

Ebenezera Scrooge’a chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Ten nieprzyjemny, zrzędliwy, chciwy starzec w pewną Bożonarodzeniową noc przeżył coś, co odmieniło go zupełnie i uczyniło innym człowiekiem. Nigdy nie wierzył w sens Świąt Bożego Narodzenia, ale niespodziewani goście, którzy go odwiedzili, sprawili, że sens ten objawił się przed nim w całej pełni.

Niesamowita historia tych wydarzeń to dziś prawdziwa klasyka literatury dziecięcej i młodzieżowej, a także lektura, do której bardzo chętnie powracają dorośli.

Przedstawiamy nowe wydanie tej ponadczasowej opowieści – w ekskluzywnej, twardej, satynowej oprawie, z wiernie oddającymi tajemniczy klimat powieści, pięknymi ilustracjami Roberta Konrada. Ta książka bez wątpienia zachwyci nawet najbardziej wymagającego czytelnika!

OCENA NA LC: 6,81/10

CENA: 8,99 zł

Kliknij w zdjęcie, aby przenieść się na stronę :)
Kliknij w zdjęcie, aby przenieść się na stronę 🙂

OPIS: Romeo i Julia w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tego dramatu na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na kredowym papierze, bardzo trwała i estetyczna.

Najbardziej poczytna historia miłosna świata!

Romea i Julii chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Młodzi romantyczni kochankowie pochodzący z dwóch od pokoleń zwaśnionych rodów, potajemny ślub potwierdzający wieczne uczucie – wszystko wydaje się zmierzać do szczęśliwego zakończenia, ale wtedy na skutek niepomyślnego toku wydarzeń karta losu się odwraca i historia zmierza ku tragedii, której nie da się już powstrzymać… Dramat Szekspira od setek lat wzrusza i skłania kolejne pokolenia do refleksji nad tajemnicą miłości silniejszej niż śmierć.

Przedstawiamy nowe wydanie tej tragedii – na kredowym papierze, w niezwykle dopracowanej szacie graficznej utrzymanej w barokowym stylu, z przepięknymi ilustracjami utalentowanej graficzki Pauliny Wyrt, które jak żadne inne oddają ducha utworu.

OCENA NA LC: Na Lubimy Czytać nie znalazłem tego wydania, ale książka ma ocenę 7/10 (mniej więcej)

CENA: 7,19 zł

TANIA KSIĄŻKA (OPISY I ZDJĘCIA POCHODZĄ Z ICH STRONY):

Kliknij w zdjęcie, aby przenieść się na stronę :)
Kliknij w zdjęcie, aby przenieść się na stronę 🙂

OPIS: Gabrielowi Allonowi wydawało się, że obalił jednego z najgroźniejszych ludzi wszech czasów. Popełnił jednak niewybaczalny błąd. Darował mu życie… Pół roku po dramatycznych wydarzeniach opisanych w „Regułach Moskwy” Gabriel powrócił na wzgórza Umbrii, by dokończyć swój przerwany miesiąc miodowy z żoną Chiarą oraz odrestaurować wreszcie, na zlecenie Watykanu, XVII-wieczny obraz.

Ale idylla po raz kolejny zostaje przerwana, tym razem przez wstrząsające wieści z Londynu. Grigorij Bułganow, uciekinier z Rosji, były pracownik rosyjskich służb specjalnych, który w Moskwie ocalił Gabrielowi życie, zniknął bez śladu. Brytyjski wywiad jest przekonany, że Bułganow był przez cały czas podwójnym agentem. Allon wie jednak, że było i jest inaczej. Pamięta także doskonale złożoną Bułganowowi obietnicę…

Teraz będzie musiał stanąć znów do walki na śmierć i życie z bezwzględnym rosyjskim oligarchą i handlarzem bronią, Iwanem Charkowem.

OCENA NA LC: 7,37/10

CENA: 8,83 zł

Kliknij w zdjęcie, aby przenieść się na stronę :)
Kliknij w zdjęcie, aby przenieść się na stronę 🙂

OPIS: Wszystko zaczyna się w momencie, kiedy Czerniakow kicha na wyższego rangą urzędnika podczas teatralnego przedstawienia. Potem jego wewnętrzne poczucie winy, które każe mu nieustannie przepraszać Birzżałowa doprowadza do sytuacji, której nikt by się nie spodziewał. Opowiadanie jest jednowątkowe, dzięki czemu całość jest spójna i uwaga czytelnika skupia się tylko na dwójce bohaterów wymienionych powyżej. W każdym opowiadaniu z tej książki, za pozornie nieistotnymi i przerysowanymi zdarzeniami, kryje się surowa ocena społeczeństwa czasów współczesnych autorowi. Pisarz pokazuje nam emocje, które kierują bohaterami i każą im podejmować takie, a nie inne wybory. To właśnie psychika, a nie wydarzenia grają tutaj pierwszorzędną rolę.

Oprócz ośmiu opowiadań, które poznajemy w zbiorze „Śmierć urzędnika i inne opowiadania”, godna polecenia jest każda inna książka Antoniego Czechowa, w końcu jest on wzorem do naśladowania w swoim gatunku!

OCENA NA LC: 6,44/10

CENA: 5,70 zł

49544701288ks
Kliknij w zdjęcie, aby przenieść się na stronę 🙂

OPIS: Najnowsze przygody Filipa Szalonego.

Uparty i zakręcony Fil (szesnastoletni gimnazjalista) podąża tropem testamentalnej zagadki dziadka Fabiana. Po perypetiach w Anglii i Chorwacji ląduje w Norwegii, potem na duńskiej wyspie Bornholm – jednak wciąż nie wszystko jest do końca jasne.

Na różnych etapach podróży towarzyszą mu: jego przyjaciel Żupan, brat Fryderyk (student elektroniki) oraz siostra Fortunata (studentka ASP), lecz ostatecznej próby musi doświadczyć samotnie…
Wraca do kraju, gdzie w lesie, na odludziu, korzystając z kolejno rozszyfrowywanych wskazówek, próbuje odkryć tajemnicę testamentu przodka. Czy mu się uda?

Filip lewituje to kontynuacja i zarazem nowa seria przygód Fila, bohatera dwóch wcześniejszych powieści: Włóczęga Filipa i Filip Szalony – książki, która zdobyła pierwszą nagrodę w I edycji (2006) Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Wydawnictwa TELBIT na powieść dla młodzieży.

Jeśli uwielbiasz podróżować, cenisz dobry humor i masz wyobraźnię – ta książka jest dla Ciebie! Można ją czytać niezależnie od znajomości I i II części trylogii. (dla dm/pow)

OCENA NA LC: 6,14/10

CENA: 8,03 zł

 

Reklamy

4 thoughts on “CODZIENNIE TANIE KSIĄŻKI #1

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s