RECENZJA | „Poznać wroga” Sophie Elizabeth Johns

978-83-8083-121-6(1)

Trójka zafascynowanych w książkach Arthura Conan Doyla gimnazjalistów będzie musiała rozwiązać sprawę, z którą nawet najlepszy policjant miałby problem. Dostają oni od tajemniczej osoby paczkę, w której było kilka dziwnych i nie związanych ze sobą przedmiotów. O co w tym wszystkim chodzi?

Utwór ten bardzo mi się spodobał. Jestem zaskoczony, że książka, po której spodziewałem się, że będzie dobra, była świetna. Nie mogłem się od niej oderwać. Dzieło to zostało napisane lekkim i prostym językiem, czyli idealnym dla literatury młodzieżowej. Od samego początku jest ciekawie, a pod koniec akcja przyspiesza.

Główną bohaterką na pewno jest Shirley, czyli nastolatka, która uwielbia robić oraz rozwiązywać zagadki. Książki uwielbia tak bardzo, że każdą przerwę w szkole przesiaduje w bibliotece, przez co ma tak naprawdę dwóch przyjaciół. Dedukcję ma opanowaną do perfekcji! Pozostałymi ważnymi postaciami są: Mary oraz Artur. On jest nieco nierozgarniętym, sarkastycznym, leniwym, narzekającym, lekko egoistycznym chłopakiem, zaś ona błyskotliwą i trochę podobną z charakteru do Shirley dziewuchą. Są oni lekkomyślni, a czasem zaskakują pomysłami.

Zdenerwowało mnie to, że autorka za dużo Sherlocka Holmesa pokazała w swojej książce. W sensie pojawiają się bohaterowie, którzy są bardzo podobni do tych z książek sir Arthura Conan Doyla, co jest co najmniej irytujące. Wadą jest również to, że mało prawdopodobne jest to, iż nastolatkowie są w stanie rozwiązać poważną sprawę kryminalną.

Książka jest z tych na jeden wieczór. Czasem warto jest przeczytać lekką, niedoskonałą powieść młodzieżową. Zachęcam Was do sięgania po ten utwór, bo według mnie warto jest go poznać. Szczególnie polecam przeczytać młodzieży oraz fanom pana Holmesa.

Za przekazanie egzemplarza do recenzji dziękuję Wydawnictwu Novae Res.

Tytuł: Poznać wroga
Autor: Sophie Elizabeth Johns
Wydawnictwo: Novae Res
Korekta: Monika Pasek
Okładka: Krystian Żelazo
Wydanie: I
Oprawa: miękka
Liczba stron: 171
Data wydania: 28.04.2016
ISBN: 978-83-8083-121-6

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s