RECENZJA | „Horror na Roztoczu 2. Insomnia” Łukasz Kiełbasa i inni

 

Noc się dłuży, książka służy,
Tym, co bawią się chmurami.
Śmierć wyniszczy, Bestia piszczy,
Tusz i krew ciekną ustami.

Twórcami „Horroru na Roztoczu 2: Insomnia” są: Łukasz Kiełbasa, Asia Jedlińska, Dagmara Adwentowska, Sylwia Błach, Piotr Borowiec, Piotr Ferens, Artur Jastrzębowski, Renata Kiszczak, Marta Krajewska, Edward Mara, Leszek Siemiński, Juliusz Wojciechowicz i Marek Zychla.

Gdy usłyszałem o projekcie Horror na Roztoczu, trwała zbiórka pieniędzy na wydanie drugiej części. Przekopałem Internet w poszukiwaniu informacji na jego temat, przeczytałem opinie o pierwszej odsłonie i wiedziałem, że muszę to przeczytać. Na szczęście istniała możliwość, aby blog Zaczytany w Książkach objął patronatem tę książkę.

Antologia składa się z piętnastu opowiadań grozy, których fabuła inspirowana była snami Łukasza Kiełbasy. Każde opowiadania bardzo mi się podobało, każde z nich wywołało uczucie strachu albo nawet (pozytywnego) obrzydzenia. Wszystkie dzieła mają otwarte zakończenia. Język opowiadań jest różny. Najbardziej spodobał mi się utwór „Paznokcie”. Jest on krótki, oryginalny i tajemniczy. Równie ciekawy był „Autobus”. W zbiorze znajdują się między innymi: fantastyka oraz opowiadanie o ludziach chorych.

Ilustracje poprzedzające każde opowiadanie są świetne! Wywołują różne uczucia, np. strach. Widać, że ich autorka ˜– Asia Jedlińska, ma wielki talent. Są one takim wprowadzeniem do danego utworu, dają małą podpowiedź tego, co będzie się działo. Oczywiście bez spojlerów.

Podsumowując tę krótką recenzję (uwierzcie mi, że nie można więcej napisać, by nie zdradzać pikantnych szczegółów) z całego serca polecam tę antologię! Wielbiciele tegoż gatunku na pewno się nie zawiodą. Zapraszam do odwiedzania strony Horror na Roztoczu.

Tytuł: Horror na Roztoczu 2: Insomnia
Autorzy: Łukasz Kiełbasa, Asia Jedlińska, Dagmara Adwentowska, Sylwia Błach, Piotr Borowiec, Piotr Ferens, Artur Jastrzębowski, Renata Kiszczak, Marta Krajewska, Edward Mara, Leszek Siemiński, Juliusz Wojciechowicz i Marek Zychla
Korekta: Joanna Majdańska oraz Monika Mikołajewicz
Projekt okładki oraz ilustracje wewnątrz książki: Asia Jedlińska
Wydanie: I
Oprawa: miękka
Liczba stron: 339
Data wydania: sierpień 2015 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-64657-28-3

 

Patroni medialni

 

Advertisements

2 thoughts on “RECENZJA | „Horror na Roztoczu 2. Insomnia” Łukasz Kiełbasa i inni

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s