RECENZJA | „Chowańce: Gwiazdy przeznaczenia” Adam Jay Epstein i Andrew Jacobson

chowance-tom-1-gwiazdy-przeznaczenia-b-iext35264600

Adam Jay Epstein spędził dzieciństwo w Nowym Jorku, Andrew Jacobson dorastał zaś w Milwaukee w Wisconsin. Poznali się na parkingu w Los Angeles. Od tamtej chwili piszą razem scenariusze filmowe i telewizyjne. Gwiazdy przeznaczenia to ich pierwsza wspólna książka. Adam mieszka z żoną Jane, córką Penny i biało-czarnym dachowcem. Andrew, jego żona Ashley i pies Elvis – cztery przecznice dalej.

Utwór został napisany prostym, lekkim językiem. Okładka być może wskazuje na literaturę dziecięcą, ale ja ewidentnie nazywam to dzieło młodzieżówką. Wartka akcja, wspaniale wykreowani bohaterowie, dopracowana do najmniejszego szczegółu mapa oraz nieziemskie opisy, których jest wiele, sprawiają, iż powieść tę czyta się szybko i z ciekawością przewraca się strony. Duży ukłon dla autorów ilustracji, które idealnie łączą się z książką i pomagają nam wyobrazić sobie postacie.
Bezkresja jest miejscem, w którym żyją zwykli ludzie oraz czarodzieje. Chowańce, zwierzęta obdarzone magicznymi mocami, często pomagają im w różnych zadaniach. Królestwu zagraża niebezpieczeństwo. Zycie magów i przyszłość Bezkresji zależą od trójki chowańców. Będą musieli stawić czoła najgroźniejszym potworom. Czy uda im się uratować zaufanych? Czy Bezkresja będzie bezpieczna?
Aldwyn jest jednym z głównych bohaterów. Ten czarno-biały dachowiec nie wie, że ma magiczne zdolności. Jest odważną i gwałtowną postacią, która zrobi wszystko, by uratować najbliższych. Szybko nawiązuje nowe kontakty i ma duże poczucie humoru. Skylar to ptak, który jest bardzo mądry. Czyta wszystkie księgi, które wpadną jej w ręce (w tym przypadku w skrzydła :)). Cechuje ją na pewno ambicja oraz pomysłowość. Nie raz ratuje najlepszych przyjaciół z opresji. Trzecią najważniejszą postacią jest żaba – Gilbert. Wydaje się głupiutkim bohaterem, który poprzez swoją niezdarność często zagraża życiu towarzyszy. Jest niedoceniony przez ojca, przez co nie wierzy w swoje umiejętności, które są ogromne.
Bardzo zaskoczyło mnie zakończenie. W połowie książki wydawało mi się, że wiem, jak to się skończy. Polecam wszystkim tę pozycję, gdyż przez swoje proste treści uczy ważnych wartości, m.in. lojalności wobec przyjaciół.
Za przekazanie egzemplarza do recenzji dziękuję Wydawnictwu IUVI.
Tytuł: Chowańce: Gwiazdy przeznaczenia
Autorzy: Adam Jay Epstein i Andrew Jacobson
Wydawnictwo: IUVI
Data wydania: 8 kwietnia 2015
Liczba stron: 363
Ocena: 9/10
Reklamy

2 thoughts on “RECENZJA | „Chowańce: Gwiazdy przeznaczenia” Adam Jay Epstein i Andrew Jacobson

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s